Inositol

Inositol v lidském těle

Inositol se často přirovnává k vitamínům. Je podobný jako cukrový alkohol, který se objevuje v tělesných tkáních a mnoha potravinách. Někdy se zvykne označovat jako vitamín skupiny B, pravdou však je, že to není vitamín. Buňky v lidském těle jsou totiž schopny vyrobit dostatečné množství inositolu, který následně v našem těle spolupracuje s několika vitamíny skupiny B – pyridoxin – B6, kyselina listová – B9 a kyselina pantotenová – B5.

Účinky inositolu na vlasy

Inositol je jednoduchý sacharid, který je často považován za vitamín skupiny B. Nachází se přirozeně v tělesných tkáních. Inositol hraje důležitou roli v membránách kolem našich buněk a pomáhá kontrolovat vstup a výstup určitých látek a enzymů, což má za následek další fungování našeho těla. Za všechny zmiňme propojení inositolu s tzn. „hormony štěstí“ - serotoninem, dopaminem a glutaminem, které pozitivně ovlivňují mozkové a psychické zdraví člověka, a tedy i zdraví vlasů.

Jednou z devíti forem inositolu je myoinositol. Jedná se o jeho nejstabilnější verzi, která tvoří běžnou složku doplňků výživy. Přispívá totiž ke kontrole látek, které vstupují a vystupují z našich buněk.