VYPADÁVÁNÍ VLASŮ Z NEDOSTATKU KYSELINY LISTOVÉ


Nedostatek kyseliny listové často vede až k extrémnímu vypadávání vlasů. Pokud jsou zásoby kyseliny enormně malé, ovlivňuje to fungování základních buněčných procesů, přičemž dochází k buněčné smrti, poškození tkání, selhání jednotlivých orgánů a ztrátě tělesných funkcí.

Studie říkají jasnou řečí – s poklesem kyseliny listové v těle ztrácejí červené krvinky svůj tvar. Deformované červené krevní buňky nejsou schopny přenášet kyslík do jiných buněk v plné kapacitě, což negativně ovlivňuje metabolismus buněk – trpí tím i buňky vlasových kořínků.

V krajním případě, pokud je počet poškozených červených krvinek velmi vysoký, dochází k anémii - chudokrevnosti. To negativně ovlivňuje také vlasové folikuly.

KYSELINA LISTOVÁ – PŘIROZENÁ PODPORA RŮSTU VLASŮ


Kyselina listová pomáhá tkáni růst, jakož i regeneraci buněk a jejich správné funkci. To platí také pro správné fungování vlasové pokožky a vlasových folikulů. Když je v těle dostatek kyseliny listové, výsledkem je zdravá pokožka hlavy a stoprocentně funkční vlasové folikuly, které bez problémů produkují zdravé vlasy. Také tehdy dochází k rychlé regeneraci buněk, které produkují vlasy.

V zásadě platí, že všechny vitamíny typu B pozitivně ovlivňují růst vlasů. Platí, že každý vlasový problém lze vyřešit zvýšenou konzumací potravin bohatých na kyselinu listovou, jakož i pravidelným příjmem výživových přípravků, které ji obsahují.

Kyselinu listovou naleznete v listové zelenině, luštěninách, vaječném žloutku či vnitřnostech (játra, ledviny). Také je obsažena v citrusech, banánech, jahodách, ananasu i melounu.

Zpět na všechny ingredience