VITAMIN MLADOSTI – BIOTIN

Vitamíny ze skupiny B – především vitamín B7, který je známý jako biotin, patří k nejcennějším vitamínům na vlasy. Podílí se na produkci keratinu – stavební složky vlasu, obnovuje vlasové folikuly – ozdravuje vlasy a pozitivně ovlivňuje sílu a hustotu vlasů. Při problémech s vypadáváním vlasů je často důvodem deficit biotinu.

Pozitivní účinky biotinu na organismus

Biotin má pozitivní vliv na správné fungování metabolismu i na normální psychickou činnost. Prokazatelně pomáhá udržovat zdravé vlasy a kůži. Užívání biotinu ve výživových doplňcích ovlivňuje také kvalitu nehtů a růst vlasů. Biotin je dobré doplňovat ve zvýšené míře zejména
v případě, že bojujete s lámavými nehty, které se často třepí, nebo vás trápí předčasně zešedivělé vlasy nebo jejich náhlé zeslábnutí a enormní vypadávání. 

Vliv biotinu na růst a hustotu vlasů

  • Biotin – vitamín B7 a zinek přispívají k udržení zdravých vlasů a zdravé pokožky.
  • Komplex vitamínů B komplexu je efektivní při podpoře růstu vlasů – díky němu mohou vlasy růst rychleji
  • Vitamín B7 snižuje vypadávání vlasů.
  • Kromě vlasů se účinky biotinu projeví také na zlepšeném stavu a zrychleném růstu řas
    a nehtů.
  • Biotin pomáhá řešit problémy citlivé pokožky – zmírňuje ekzémy.

Pravidelné doplňování biotinu

Není problém najít vhodné vitamíny pro posílení vlasů, jelikož biotin na vlasy je oblíbenou složkou doplňků stravy, ale také kvalitní vlasové kosmetiky. Produkty a výživové doplňky s biotinem pro podporu růstu vlasů jsou velmi oblíbené a účinné – jsou k dispozici v různých formách (tablety, kapsle, tekuté přípravky či gelové tobolky).

Biotin na vlasy najdete také v kondicionérech, šamponech, vlasových olejích, maskách nebo séru pro růst vlasů. Pravidelná aplikace přípravků s biotinem je pro nezdravé vlasy velmi přínosná. Kosmetické produkty s obsahem biotinu poskytují vlasům cenné aminokyseliny, které přispívají ke zlepšení průtoku krve a napravují poškozené vlasy.

Kde se biotin vyskytuje?

Přirozeně se biotin na vlasy nachází v mnoha potravinách, které by měly tvořit základ zdravého jídelníčku. K jeho nejbohatším a nejdostupnějším zdrojům patří hovězí maso, mléko, obiloviny, kvasnice, ořechy, sója a vaječné žloutky.

Denní doporučená dávka biotinu je 150 až 300 mikrogramů. V případě, že si doplňujete biotin ve formě výživových přípravků z důvodu zhoršené kvality vlasů a nehtů, doporučuje se navýšit jeho denní příjem o 50 mikrogramů.

Zpět na všechny ingredience