Vitamin D

Vitamín D přispívá k růstu vlasů různými způsoby

Vitamín D je skutečně cenným zdrojem výživných a podpůrných látek pozitivně ovlivňujících růst vlasů. Získaný ze stravy v kombinaci se sluncem a vhodnými doplňky je nejlepším základem pro husté a zdravé vlasy. Aktivuje buňky v rámci vlasu a prokazatelně zlepšuje stav rostoucích vlasů vzhledově i na dotek. Vitamín D stimuluje a vyživuje vlasové folikuly.

 

Výzkumy uvádějí, že pacienti s rakovinou, kteří přišli během chemoterapie o vlasy, udávali po užívání vitamínových doplňků s vitamínem D výrazné zlepšení.

Význam vitamínu D pro celé tělo

Vitamín D, známý také jako sluneční vitamín, známe ve dvou formách – jako vitamín, který konzumujeme, a jako hormon, který tvoří lidský organismus. Některé potraviny jsou přirozeně bohaté na vitamín D, důležité je však uhlídat denní dávku. Tělo také vyrábí vitamín D z cholesterolu, a to působením slunečního záření na pokožku. 

Někteří lidé nedokážou vytvářet dostatek vitamínu D ze slunce – ti, kteří mají tmavší pleť, osoby s nadváhou nebo starší lidé.

Průzkumy říkají jasnou a poměrně hrůzostrašnou řečí – v současnosti trpí nedostatkem vitamínu D více než polovina populace. Jelikož je vitamín D velmi důležitý pro správný růst, vývoj a udržování zdraví organismu během celého života, je nezbytné jej mít dostatek a doplňovat si jej všemi možnými způsoby.

Zpět na všechny ingredience