Efektivní tipy, jak na lámavé a suché vlasy: Umíme je zachránit

Efektivní tipy, jak na lámavé a suché vlasy: Umíme je zachránit

Občas každou z nás trápí suché a polámané vlasy. Obzvlášť v letním období vlasy dost trpí vlivem slunce a mořské vody. Výsledkem jsou suché, lámavé vlasy, které ztrácejí barvu, lesk a pružnost. 

Vraťte své hřívě jas a zdraví co nejdříve. Vyzkoušejte naše tipy na záchranu vlasů a užívejte si znovu nabyté sebevědomí. 

Nejčastější příčiny suchých a lámavých vlasů

 • Nadměrné a necitlivé česání vlasů,
 • časté žehlení a fénování,
 • nedostatečná hydratace,
 • nesprávná péče o vlasy,
 • nekvalitní barvení a stylingové přípravky.

Základem je hydratace vlasů

Pokud máte lámavé a suché vlasy, zřejmě jim chybí hydratace. Zvyšte denní příjem tekutin a vlasy hydratujte pravidelným používáním vlasových masek. Aby byla maska co nejúčinnější, naneste ji na vlasy, které svinete a dáte pod igelitovou koupací čepici. Nechte působit alespoň 15 minut a následně dobře opláchněte.

Po umytí vlasů nevynechávejte kondicionér, který poškozeným vlasům dodává ochranné a zkrášlující látky a zároveň je pomáhá snadněji rozčesávat.

Přírodní zázraky pro zdraví vlasů 

 • Arganový olej – dodává vlasům lesk, elasticitu a hydratuje a revitalizuje pokožku hlavy. Přirozeně obsahuje vitamín E s mastnými kyselinami (omega 6 a 9). Arganový olej díky obsahu esenciálních mastných kyselin pomáhá obnovit hydrolipidický film pokožky, posiluje kožní bariéru
  a omezuje ztrátu vody.
 • Význam keratinu pro vlasy – keratin účinně vyplňuje trhliny ve vlasovém vlákně. Zlepšuje jejich strukturu zvenčí i zevnitř. Dokáže proniknout do vlasového vlákna, kde následně pracuje zevnitř na obnovení jeho ochranné struktury. Vlas je v důsledku toho méně náchylný k poškození, a to i z dlouhodobého hlediska. Keratin také vlasy regeneruje a hydratuje. Chrání vlasy před poškozením vnějšími vlivy, jako je vítr či mráz, před horkým vzduchem fénu či stylingovými přípravky. Uhlazuje vlasové vlákno, působí proti elektrizování vlasů
  a třepení jejich konečků. Vlasy jsou po jeho použití lesklejší, poddajnější a na první pohled zdravější.
 • Hydrolyzovaný rostlinný protein – jedinečné chemické složení hydrolyzovaného rostlinného proteinu mu umožňuje proniknout do vlasové kůry a budovat sílu vlasů zevnitř. Na povrchu vlasu dokáže vytvořit film, což vede k jeho posílení, promašťování a ochraně. Tyto vlastnosti se spojují, aby posílily vlasy. Tím pomáhají snižovat stupeň poškození. Díky tomu vlasy tolik neutrpí chemickými úpravami, environmentálním stresem nebo nesprávnými stylingovými postupy.
 • Aloe vera pro zdraví vlasů – aloe vera má pozitivní účinek na pokožku hlavy, zabraňuje tvorbě lupů a podporuje přirozený růst vlasů. Po umytí stačí vmasírovat účinný přípravek
  s extraktem z aloe vera do vlasů
  a nechat působit alespoň deset minut. Nezapomeňte jej důkladně opláchnout.
 • Kofein a jeho extra účinky na vlasy – kofein pomáhá zabránit zmenšování vlasových folikulů a vypadávání vlasů. Stimulace vlasových folikulů vede k lepšímu průtoku krve do pokožky hlavy a k rychlejšímu růstu vlasů. 

Nechoďte spát s mokrými vlasy

Pokud chodíte pravidelně do postele s mokrými vlasy, zvyšujete tím jejich lámavost. Vlasy jsou
v mokrém stavu nejvíce křehké a zranitelné, jelikož není zaceleno vlasové vlákno. Kromě toho při spaní na vlhkém polštáři se množí bakterie, což vede ke vzniku lupů a svědění pokožky hlavy. 

Omezte fénování a tepelné úpravy vlasů na minimum

Suchým a lámavým vlasům neprospívá častá tepelná úprava. Zkuste omezit fénování či žehlení vlasů, a to minimálně během léta, kdy jsou vlasy i bez toho zatěžovány sluncem a horkým vzduchem. Nechte vlasy volně schnout, ať si odpočinou. Zlepšení uvidíte již po pár týdnech. Pokud však nemáte čas a potřebujete vlasy rychle upravit, nezapomeňte vždy používat vhodné ochranné vlasové produkty

Výjimečný přípravek pro posílení vlasové struktury

Regenerační šampon Growth & Repair Bloom Robbins je určen pro poškozené, suché a barvené vlasy, kterým poskytuje intenzivní hydrataci a posiluje jejich strukturu zevnitř i zvenčí. Kombinace keratinu, proteinů a arganového oleje dodá vlasům jedinečný lesk a ochranu před dlouhodobým poškozením. Kofein se postará o stimulaci růstu vlasů. Přípravek je určen především pro namáhané suché vlasy, které trpí barvením či jinými vnějšími vlivy.

Benefity přírodních složek v šamponu Growth & Repair 

 • Hydrolyzovaný keratin a hydrolyzovaný hrachový protein působí proti lámavosti
  a vysušování vlasů. Zároveň účinně hydratují pokožku hlavy.
 • Zvýšení pevnosti vlasů a ochrana vlasů před poškozením tepelným stylingem
  s hydrolyzovaným keratinem.
 • Kofein stimuluje růst vlasů.
 • Aloe vera a arganový olej revitalizují vlasovou pokožku.