5 zaručených triků pro lesk vašich vlasů

5 zaručených triků pro lesk vašich vlasů

 Trápíte se s jejich nadměrným vysušováním a netušíte, jak jim navrátit ztracený lesk? Může to tak být hned z několika důvodů – nesprávná péče, nedostatek vitamínů pro vlasy, časté barvení.

 

Někdy však stačí drobné, nepatrné obměny, které změní naprosto všechno, a vy se budete opět radovat z krásných lesklých vlasů. Čtěte dál a dozvíte se vše důležité o správné vlasové péči.

5 triků pro zářivé a lesklé vlasy

Co dělá zářivé vlasy lesklými? Za vším je struktura vlasu. Přesněji jeho povrch, který je-li uzavřen a hladký, vlasy se krásně lesknou. Funguje to jednoduše – když je vnější povrch kutikul ve výborném stavu, mnohem lépe odráží světlo. Výsledkem je efekt lesklých vlasů.

 

Přirozený lesk vlasů lze zvýraznit více nenáročnými rituály. Ano, skutečně i malé změny ve způsobu, jakým pečujete o své vlasy, umí přinést velké pokroky a dodat vlasům ztracený jas

a život. Nejdůležitější je osvojit si nové návyky a pravidelně je opakovat.

 

Zde je 5 ověřených triků pro dokonalý jas vlasů:

Studená sprcha

Možná si konečně oblíbíte studenou vodu, pokud jste dosud nepatřili k milovnicím otužování. Minimálně kvůli vlasům se však překonat vyplatí, co říkáte?

 

Zkuste si vždy po umytí šamponu opláchnout vlasy studenou vodou. Zajistí vám to vyhlazení kutikul. Studená sprcha stimuluje také krevní oběh v pokožce hlavy, čímž pozitivně ovlivňuje růst vlasů.

 

Pozor dejte na tvrdou vodu! Vápenaté částice v ní totiž vlasům nelichotí. Obvykle se usazují na vlasových vláknech a poškozují jejich povrch. K tomu, abyste vlasy podobných nánosů zbavili, zkuste je na závěr promýt minerálkou nebo destilovanou vodou.

Vlasy si zaslouží víc než šampon

Použijete šampon a to je vše? Velký omyl! Po umytí vlasů je potřeba ještě i pravidelné ošetření kondicionérem, který vlasy vyživí a zocelí. Případně sáhněte po jemných balzámech, které vlásky dokonale rozzáří.

 

Výživa vlasů navenek i zevnitř! Dopřejte si skvělou vlasovou kúru jako od profesionálky. I doma se můžete vlasům věnovat tak, jak si zaslouží. Stačí je pomocí vlasové kúry vyživit, hydratovat

a eliminovat tak jejich poškození.

 

Jednou za týden si naneste masku odpovídající typu vašich vlasů a výsledky v podobě rozzářené hřívy se brzy dostaví.

Správný výběr kartáče na vlasy

Vlasy si češeme dennodenně, přesto výběru kartáče či hřebene nevěnujeme přiměřenou pozornost. Věděli jste, že česáním se rozmisťuje mastnota z pokožky do vlasů, kde je chrání

a dodává jim lesk? Proto záleží na správném výběru kartáče, respektive hřebene. Skvělé jsou kartáče s přírodními štětinami, které jsou k vlasům mnohem šetrnější.

Extra lesk vlasů

Nádherný extra lesk s vlasovými oleji a leskem ve spreji plným vitamínů a minerálů. Pro zdravý vzhled vlasů docela postačí aplikovat do suchých délek a konečků trochu vlasového oleje. Kdo nemá rád pocit mastnoty, může sáhnout po suchých olejích.

 

Případně vyzkoušejte lesk ve spreji. Nastříkejte lak na kartáč a pročešte si vlasy. Tím si zajistíte rovnoměrné nanesení laku po celé délce vlasů, díky čemuž se budou krásně lesknout všechny prameny.

Správná technika fénování vlasů

Neumíte si svůj život a denní vlasovou rutinu představit bez fénu? A děláte to správně?

Správná technika foukání je velmi důležitá. Vzduch z fénu musí směřovat od kořínků ke konečkům. Takové foukání je zárukou, že povrch vlasu zůstane hladký a neporušený. V závěru, abyste dosáhli vytouženého efektu lesklé hřívy, přepněte fén na studený vzduch.

 

Výbornou pomocnicí, a to nejen k vytvoření objemu, je kulatý kartáč. Pomáhá uhladit vlasy, které během chvilky získají tvar i půvabný lesk. Ten pak působí velmi přirozeně.

Zpět na blog