Hustota, půl života

Hustota, půl života

Zpomal, máš vysokou rychlost

Stres neprospívá nikomu a ničemu. Trpí jím naše duše, ale i naše tělo. Odráží se na otřesné pleti, ale také na řídnoucích vlasech. Pokud sis tedy po celodenním maratonu povinností konečně sedla, seď. Oddychuj. Pokud máš raději aktivní odpočinek, jdi se projít, zaběhat si či zazumbovat. Zkrátka, vypni. A nezapomeň vypnout i večer. Dopřej si kvalitní 6-8-hodinový spánek. Ty sama víš, po kolika hodinách budeš „vyspinkaná dorůžova“. 

Starej se, ale ne přehnaně

Řiď se pravidlem „všeho příliš je pro vlasy špatné“. Takže, co jim škodí?

- příliš časté mytí / fénování / žehlení / natáčení, ...

- příliš drsné česání

- příliš mnoho laku / vosku / gelu / tužidla, ...

- příliš mnoho šamponu

Vlasy by mělo stačit mýt jednou - dvakrát týdně, nechat je vysušit volně na vzduchu, případně jen dosušit, ale ne příliš horkým vzduchem. Používat balzám na vlasy pro snadnější rozčesání a jednou za čas jim dopřát i výživnou masku. Při nanášení šamponu dbejte na to, aby ho nebylo mnoho a také, abyste vlasy netřeli o sebe. A hlavně jich netřete po vylezení z vany o ručník, jen je jemně „pomačkejte“.

Respektuj hormonální změny

Vlasy ve větší míře mohou vypadávat zejména v pubertě, během menopauzy a také po porodu. V těhotenství vlasy spíše houstnou, vypadávají méně, pokud vůbec. No po porodu si je tělo potřebuje zredukovat. Takže je normální, pokud ti vypadne i 500 vlasů za den. Obvykle vypadávání těchto nadbytečných vlasů přestane tak do roku od porodu.

 

„Příčinou vypadávání vlasů může být stres, špatná péče, hormonální změny, ale také nedostatečná výživa.“

 

Zpestři si jídelníček

Základem by měly být zdravé snídaně. Například ovesná kaše s jogurtem, trochou medu a s ořechy. Na jaře a v létě s čerstvým ovocem. A po syté snídani svým vlasům můžeš pomoci i 2 kapslemi nebo 2 gumídky Bloom Robbins, které dodají tvým vlasům vitamíny potřebné pro jejich růst, zdraví, krásu a sílu. Například kapsle Bloom Robbins jsou nadupané biotinem, selenem, zinkem, vitaminy A, B, C, D, ale také kyselinou hyaluronovou či výtažkem z kokosové vody. Navíc jsou bez lepku, bez laktózy, netestovány na zvířatech.

Pomoz si opticky

Dej si u kadeřnice udělat melír, nebo tzv. sunkissed look. Na první pohled se budou tvé vlasy více lesknout a budou působit hustší a zářivější. To platí pro brunetky. Blond dámy by měli vsadit na opačný efekt - namísto zesvětlení si pár pramínků nechat ztmavit.