Postupně sestříhané vlasy pro větší objem: Ostříhejte si je správně!

Postupně sestříhané vlasy pro větší objem: Ostříhejte si je správně!

Klasická „postupka“ je skvělým řešením, pokud máte řidší vlasy a nechcete žádné příčesky či klipy. Důležitý je však správný postup stříhání. Troufnete si?

Přinášíme vám několik užitečných a praktických postupů, jak si ostříhat vlasy sama doma. Ještě před tím, než se do toho pustíte, si však zodpovězte důležitou otázku: „Chcete jen zastřihnout roztřepené konečky, nebo toužíte po svěžím novém účesu, který vašim vlasům dodá hustotu?“ 

S našimi radami nejenže ušetříte čas a peníze, ale rozhodně si na vlasech vyčarujete účes, po jakém toužíte. Přinášíme vám užitečné tipy, jak si ostříhat vlasy a docílit extra objemu. Vhodné účesy, techniky fénování a česání. Jednoduše vše z toho je důležité, abyste dosáhli vysněného objemu ve vašich vlasech.

Stříhání vlasů doma

Jste stoprocentně přesvědčena o tom, že to zkusíte bez pomoci a ostříháte se doma? V tom případě si kromě návodu nachystejte tyto důležité pomůcky:

 • nůžky na vlasy,
 • hřeben s hustými zoubky,
 • gumičky do vlasů,
 • zrcadlo.

Dlouhý bob pro efekt hustších vlasů

Začněme trendy účesem všech věkových kategorií. Dlouhý bob se skutečně těší obrovské oblibě a je častou odpovědí na otázku: Jak chcete ostříhat vlasy? Ideálně co nejníže u temene hlavy. Následně postupujte podle těchto kroků: 

 • Na culík dejte další gumičku a jejím posunutím dolů si udejte výslednou délku vlasů.
 • Stříhejte těsně pod touto gumičkou. Doporučujeme stříhat raději po menších částech, abyste to mohly v případě potřeby korigovat.
 • Nakonec vlasy rozpusťte a prostříhejte konečky, respektive odstraňte nerovnosti
  a nedokonalosti.

Rovný střih jemných vlasů

Pokud toužíte po rovném střihu, který vaše vlasy sjednotí a dodá jim hustotu, směle do toho!

 • Vlasy nejprve sčešte a pevně utáhněte gumičkou do culíku na zátylku.
 • Přidejte ještě jednu gumičku, kterou stáhněte směrem dolů – přibližně 3–4 centimetry od konečků vlasů.
 • Culík opatrně chyťte a zastřihněte pod gumičkou podle toho, o kolik chcete vlasy zkrátit.
 • Na závěr se ujistěte, že je culík rovně učesaný (ať se nestane, že budou vlasy na jedné straně delší).
 • Pokud je to nutné, proveďte drobné korekce na rozpuštěných vlasech.

Jak postupně sestříhat vlasy

Jak postupně sestříhat kratší vlasy? Důležité je rozlišovat, zda chceme zkracovat dlouhé, nebo kratší vlasy. V případě, že se jedná o kratší postupný sestřih, držte se těchto rad:

 • Navlhčené vlasy jemně rozčešte a rozdělte na dvě stejné poloviny (ideálně s pěšinkou přesně uprostřed).
 • Rozdělte je na přední a zadní část, přičemž každou z nich spojte gumičkou do vysokého ohonu.
 • Začněte odzadu. Vlasy učešte směrem nahoru. Poté je prsty přesuňte dopředu, ať na ně vidíte, a stříhejte.
 • Stejně postupujte i u vlasů v přední části.
 • Komu to více vyhovuje bez vlhčení vlasů, může si je postupně sestříhat i nasucho.

Postupný sestřih pro delší řídké vlasy

 • Vpředu si udělejte dva malé culíky z vlasů po bocích hlavy.
 • Zbytek vlasů si upevněte gumičkou do vysokého culíku. Na jeho konec dejte další gumičku
  a vlasy pod ním ustřihněte.
 • Vlasy na jednom boku rozpusťte a zastřihněte je zešikma. Stejný postup zvolte i na opačné straně.
 • Následně rozpusťte všechny vlasy a dorovnejte nedokonalosti. 

Triky, jak bez stříhání docílit efektu objemu ve vlasech

Vrstvený střih vlasů

Jak už víme, základem objemného účesu je správný střih. Obzvlášť skvělý je střih se spoustou vrstev, ovšem klasická postupka každého nebaví. Někdy je méně víc. Stačí si postupně sestřihnout jen přední část vlasů, což vytvoří kolem obličeje efekt optického nadzvednutí a úžasného objemu.

Správná technika fénování

Fény jsou nejlepší volbou pro vytvoření přirozeného objemu. Důležitý je však správný postup
a
technika fénování. Vždy začněte obrácením hlavy dolů a následně pomocí prstů oddělte od sebe prameny směrem od kořínků ke konečkům. Abyste vlasy příliš nezatěžovali, je vhodné střídat horký a studený vzduch. Pozor také na dodržení bezpečné vzdálenosti mezi vlasy a fénem, která by měla být minimálně 15 centimetrů.

Vhodný kartáč na rozčesání

Výběr správného kartáče je určující. Ideální volbou je jemný hřeben nebo kartáč s přírodními štětinami. Nejjednodušším způsobem, jak si s jejich pomocí vytvořit objemný účes, je vysoký culík, který stačí natupírovat a zalakovat. 

Pozor na kondicionér

Kondicionér je dobrý sluha, ale špatný pán. Co se objemu ve vlasech týká, méně je více. Nepoužívejte kondicionér a jiné vlasové přípravky kromě vhodně zvoleného šamponu příliš často, jinak vašim vlasům hrozí zatížení a oslabení. Zejména tehdy, pokud si vlasy myjete na denní bázi, nesahejte pokaždé i po kondicionérech. Mějte na paměti, že kondicionér se nanáší až od poloviny vlasů směrem ke konečkům. V případě, že jej nanesete na vlasy po celé délce, hrozí jejich rychlejší maštění a ztráta objemu.

Opatrně s vlasovými stylingovými přípravky 

Pokud si vlasy každý den lakujete, případně používáte další přípravky pro styling vlasů, dopřejte si pravidelnou vlasovou očistu. Výborným způsobem je umytí vlasů alespoň jednou týdně hloubkově čisticím šamponem.

Objem za pomoci kudrlin

K objemu, který vám vydrží celý den, se dopracujete také s pomocí kadeří. Trik je v tom, že si vlasy krátce po fénování rozdělíte na několik pramenů, na které připnete velké natáčky. Respektive můžete použít kulmu, kterou pro co největší objem ve vlasech přiblížíte co nejvíce k pokožce hlavy, aniž byste si ublížili.

Zbavte se roztřepených konečků 

Velkým problémem jsou také roztřepené konečky, které vzniknou buď špatnou vlasovou péčí, častým barvením a fénováním, či nedostatkem vitamínů. Ať už je důvod jakýkoli, jistě se shodneme na tom, že krásné vlasy jsou zdravé vlasy a že je nutné se co nejdříve zbavit polámaných konečků. Naštěstí existují super účinné a rychlé triky, jak to zvládnete bez problémů. Dlouhé zničené vlasy, které však nechcete přehnaně zkrátit, si jednoduše sestříháte pramen po prameni. Stačí každý pramen vlasů vzít mezi prsty, stočit jej a následně odstřihnout zničené konečky. Následně postupujte takto:

 • Nejprve nůžkami prostříhejte roztřepené konečky, které přečuhují na všechny strany.
 • Podstřihněte pár milimetrů z konce každého pramene.
 • Opakujte to, dokud neprostříháte všechny vlasy.

Možná to zní zdlouhavě a komplikovaně, pravdou ovšem je, že vaše vlasy za tu chvilku námahy rozhodně stojí.

Vlasové vitamíny pro přirozený objem 

Stres, hormonální změny, genetická výbava a používání nevhodných stylingových přípravků jsou pro vlasy velkou zátěží. Řešením je předcházet potenciálním vlasovým obtížím a docílit efektu přirozeně hustých a lesklých vlasů s objemem. Přírodní vlasové produkty s jedinečným složením vlasy dokonale vyživí a přirozeně je posílí zevnitř i navenek. Vitamíny na vlasy Bloom Robbins jsou tím pravým řešením pro všechny, kdo touží dopřát svým vlasům to, co si zaslouží – nádherný objem, zdravý lesk a přírodní výživu.

Zpět na blog